Využijte dotaci 2 x 50 tisíc korun od Úřadu práce do roku 2025.

Platí i pro zaměstnané, OSVČ, rodičovskou dovolenou a studenty.

Příběh studentky Julie: Kurz Specialista internetového obchodu mi otevřel dveře k online podnikání

Touha po dobrodružství zavedla Julii Koubovou z korporátu na exotický Zanzibar, kde si splnila sen o vlastním podnikání. Díky kurzu Specialista internetového obchodu a svému obrovskému odhodlání se jí povedlo vybudovat lokální online tržiště, které spojí místní řemeslníky, obchodníky a turisty z celého světa.

Po letech, která Julie strávila nezáživnou prací pro velký tuzemský operátor, se rozhodla pro změnu. K tomu už ostatně na slunném ostrově poblíž africké Tanzanie měla vybudovanou základnu: během jedné z jejích cest se jí tam podařilo získat pozemek, na němž začala stavět dům a kde potkala i svého současného manžela. A díky pandemii covidu, který umožnil práci z domu, mohla na Zanzibaru trávit většinu roku.

Jasný návod pro online byznys

Díky němu získala nejen znalosti o tvorbě a správě e-shopu, ale také se naučila, jak efektivně využívat marketingové nástroje a analyzovat data. „Skvělé bylo, že jsem najednou měla v rukou jasný návod a strukturu, jak postupovat při budování vlastního online obchodu,“ říká Julie. Lektoři jí ukázali, jak vybrat vhodnou platformu, vytvořit přehledný a uživatelsky přívětivý web a efektivně oslovit cílovou skupinu.

„Život na Zanzibaru je hodně o osobním setkávání. Fungují tam sice facebookové skupiny, kde se lidé domlouvají, ale neexistuje žádná webová stránka typu tržiště, která by obě strany – nabídku a poptávku – spojila, ať jde o pozemky, vrata od domu, kajaky nebo hodnotné suvenýry,“ popisuje, kudy se ubíraly její úvahy před rozjezdem vlastního tržiště All Zanzibar. „Chtěla jsem vytvořit něco, co by vyhovovalo místním lidem i turistům a současně se neomezovalo na turistickou sezónu,“ zmiňuje své motivy.

Jakmile ale zaměstnavatel s velkorysým režimem skončil a zahnal lidi zpět do kanceláří, Julii došlo, že práce ve stylu od osmi do pěti už pro ni není. Začala proto zkoumat možnosti, jak získat finanční nezávislost a žít tam, kde se cítí doma. Učila se dělat webové stránky, ale daleko nedošla. Potřebovala jasný směr a oporu, a tu jí dal teprve kurz Specialista internetového obchodu od Edu partners, na který se loni přihlásila.

Studentka Edu partners vytvořila e-commerce projekt pro Zanzibar

Hned získala prvního zákazníka

Zkušenosti s e-commerce, jak se odborně říká světu e-shopů, Julie před kurzem neměla. Dokázala sice vytvořit základní web, ale neměla tušení, jak ho dál rozvíjet a přilákat zákazníky. Jakmile „naskočila do vlaku“ s Edu partners, začala pracovat na svém projektu, který měl po téměř třech měsících běhu kurzu profesionální podobu, byl dohledatelný na webu a také si získal prvního zákazníka.

Přesně v den, kdy se lektor Michal Míček slavnostně loučil s absolventy, přistál na online tržišti inzerát, který tam napsal nějaký člověk z Indie. „Prostě našel moji stránku na Google. Michal mi tenkrát řekl – to znamená, že stránka funguje a je vidět. Teď už jen stačí šlapat do marketingu,“ vypráví Julie.

Komplexní kurz pro online obchod

A právě k reklamě už ze svého studia také shromáždila spoustu podkladů. „Nejvíce mě překvapilo, jak komplexní to byl kurz. Nešlo jen o technické záležitosti, jako byla tvorba webu, analýza dat, programování nebo nastavení SEO, ale také o marketing, copywriting, sociální sítě nebo grafiku,“ popisuje Julie.

„Do toho nám lektoři vysvětlili, jak nastartovat nový projekt, otestovat jeho životaschopnost, nastavit strategii a spočítat návratnost. Zkrátka ucelený přehled o tom, co všechno obnáší provozovat úspěšný e-shop,“ vypočítává hlavní benefity kurzu, na němž se lektoři každému věnovali individuálně, ať to byl začátečník nebo pokročilý student, člověk s vlastním e-shopem nebo jen touhou získat lepší práci.  

Přečtěte si více o kurzu Specialista internetového obchodu, který může změnit život i vám.