Líbilo se mi, jak si studenti vzájemně pomáhali, říká Beáta z kurzu Specialista internetového obchodu
Když Beáta Kratochvílová nastupovala na kurz Specialista internetového obchodu, měla za sebou už několik let zkušeností včetně spuštění vlastního e-shopu s módou. Z kurzu u Edu partners odcházela s motivací udělat jeho rebranding, s dovednostmi ho propagovat a brzy nato i s novou prací.
Ačkoli je Beátě teprve devatenáct let, v e-commerce není žádný nováček. Díky své podnikavosti provozuje už rok vlastní e-shop s potištěnými tričky a módními doplňky a zkušenosti sbírala i na brigádě v jiném malém e-shopu.
K zaměření toho svého ji dovedla záliba v grafice, s kterou se setkala na základní škole a na střední ji posunula na vyšší level. Kresby, které tvořila, se pak během covidu rozhodla tisknout na trička.
Koupila stroj a začala tvořit pro své okolí. Časem si našla spřízněnou švadlenu, dodavatele kvalitních látek z bio bavlny a portfolio rozšířila o dětské modely.
Spoléhat na sebe
Jenže jakmile spustila e-shop, objednávky nechodily. „K mému překvapení se obchod rozjel až ve chvíli, kdy jsem zaplatila reklamy,“ vypráví. Na pomoc si našla markeťáka, který ale příliš nespolupracoval.
„A protože můj e-shop je malý a nemůžu si dovolit platit specialistům desítky tisíc, rozhodla jsem se do online marketingu ponořit sama,“ říká Beáta, proč nastoupila do kurzu Specialista internetového obchodu.
Ten jí padl do oka jednak tím, že vzhledem k časové dotaci 211 hodin trval dva a půl měsíce, a tím pádem sliboval oproti kratším kurzům, které byly v té době na trhu, větší zásobu know-how. „A také se mi líbilo, když jsem volala Michalu Míčkovi a ptala se na detaily, jak byl milý. Tak jsem si řekla, že to bude dobré,“ usmívá se.

Lidi si vzájemně pomáhali
Kurz, který je vůbec nejvíce komplexním v oblasti e-commerce v Česku a jeho absolvování je až do září 2025 plně hrazeno Úřadem práce i těm, kdo nejsou vedeni jako nezaměstnaní, Beátu nadchnul hned z několika důvodů. Jedním z nich byla komunita lidí, kteří se na kurzu sešli.
„Hodně jsme si sedli a předávali si navzájem zkušenosti z praxe. Když někdo řešil něco ve svém projektu, většinou se našel jiný, kdo byl schopný mu pomoci. Já třeba zvažovala rebranding vlastního e-shopu a nemohla se rozhodnout, zda do toho jít. Na kurzu jsem ale dostala takovou motivaci, že jsem se do toho pustila,“ říká Beáta, která svůj e-shop přejmenovala z Make It Real na Šikre (ŠIju a KREslím).
Nová práce jako odměna
Kromě toho se naučila spoustu věcí z rozličných oblastí, ať to byla analýza dat v rámci Google Analytics, spouštění reklam PPC nebo na Facebooku a Instagramu, kódování nebo copywriting. Proto je přesvědčená, že kurz je skvělý pro začátečníky i pokročilé.
„Každý si v tom našel to své. Spousta lidí si tam s pomocí lektorů dělala na vlastních projektech a jedna paní si dokonce postavila celý web. A nesmím zapomenout na skvělé špičky, které nám z cukrárny nosil Michal,“ vzpomíná Beáta.
Ta svoji sladkou odměnu sbírala i potom, co kurz skončil. Navázala totiž externí spolupráci s marketingovou agenturou, pro kterou připravuje články a příspěvky na web, k čemuž jí dopomohl i certifikát dokládající její nově nabyté dovednosti. A jako bonus pak několik týdnů na to získala práci na copywriterské pozici.
Přečtěte si více o kurzu Specialista internetového obchodu, který může změnit život i vám.